فاتحه آنلاین و مزایای آن

یادبود مجازی و ختم آنلاین رفتگان

فاتحه آنلاین و مزایای آن
فاتحه آنلاین و مزایای آن

شاید برای برخی از شما عزیزان نیز این سوالات به وجود آمده باشند که فاتحه آنلاین چیست؟ چه مزایایی دارد؟ برای چه کسانی مناسب است؟ حتما تا به حال شاهد مرگ اطرافیان خود با سنین مختلف و به دلایل گوناگون بوده اید، معمولا بعد از مرگ، متوفی به خاک سپرده می شود. روی قبر را یک سنگ قرار می دهند و اطلاعات فردی متوفی روی آن نوشته می شود.

گسترش اینترنت باعث شده تا در این حوزه نیز پیشرفت های بسیار زیادی به وجود آید. اکنون سامانه های مختلفی راه اندازی شده که می توان یک یادبود مجازی برای متوفی تهیه کرد. این یادبود از هر نقطه ای از کشور قابل دسترسی بوده و هر فردی می تواند با وارد شدن به صفحه یادبود، همه اعمالی که برای متوفی مفید می باشند را انجام دهد. فاتحه از مرسوم ترین اعمالی است که برای رفتگان قرائت می شود. قرائت فاتحه آنلاین هیچ تفاوتی با قرائت حضوری فاتحه ندارد، تنها تفاوتی که دارد این است که قرائت فاتحه اینترنتی محدود در یک مکان و زمان خاص نبوده و از هر نقطه ای و در هر مکانی می توان این کار خیر و مفید را برای متوفی انجام داد.

فاتحه آنلاین
فاتحه آنلاین

 

مزایای فاتحه آنلاین چیست؟

شاید اینکه فاتحه آنلاین چه مزایای دارد، سوال بسیاری از شما عزیزان باشد. در حال حاضر زمان برای همه انسان ها ارزش بسیار بالا و معنا و مفهوم دیگری نسبت به سال های دور پیدا کرده است. در سال های دور معمولا مراسمات و تشریفات بسیار بیشتری برای رفتگان برگزار می شد، اما به دلیل کمبود وقت در زندگی همه ما انسان ها، این مراسمات هر روز کم و کمتر می شوند. از طرفی دیگر اموات به ثواب اعمالی چون فاتحه، ختم قرآن و ختم صلوات به شدت نیازمند هستند. با ایجاد یک یادبود مجازی می توان در وقت صرفه جویی بسیار زیادی برای قرائت فاتحه و همچنین ختم صلوات و ختم قرآن انجام داد. هم اختلالی در زندگی روزمره افراد به وجود نمی آید و هم عزیزان از دست رفته می توانند از ثواب این اعمال بهره مند شوند.

در سال های اخیر با ورود بیماری کرونا به کشور، ازدحام و شلوغی ها به حداقل رسیده است. تجمعات بر سر مزار رفتگان نیز از جمله این تجمعات به شمار می رفت که به خاطر حفظ مسائل بهداشتی کم کم از برنامه زندگی افراد حذف شد. حذف شدن این برنامه ها باعث شده تا عزیزان از دست رفته از ثواب اعمالی مثل فاتحه، قرآن و صلوات بی نصیب بمانند. طبق روایات و احادیثی که به جای مانده، کار خیر از جمله قرائت فاتحه، ختم قرآن و ختم صلوات برای عزیزان متوفی بسیار مفید بوده و این اعمال می توانند گره های بسیار بزرگی را برای آنها باز کنند. ایجاد یک یادبود مجازی می تواند حتی در این ایام که بیماری کرونا دست بردار جامعه بشری نیست هم عزیزان از دست رفته را از ثواب اعمال و ذکرهای خاص بهره مند سازد.

ختم صلوات
ختم قرآن

 

فاتحه و ختم قرآن مجازی برای چه کسانی مناسب است؟

در اغلب اوقات شاهد این موضوع هستیم که عزیزی در یک شهر یا استان دیگر از دنیا می رود و امکان حضور در محل برای قرائت فاتحه و همچنین سایر امور مربوط به متوفی وجود ندارد. با مراجعه به یادبود مجازی این عزیزان به راحتی می توان قرائت فاتحه و یا ختم قرآن و صلوات را برای آنها انجام داد. بدین ترتیب یادبود مجازی می تواند انجام کارهای مفید برای متوفی را از قالب زمان و مکانی خاص خارج کند. یعنی در هر نقطه از کشور و در هر ساعت از شبانه روز می توان این کارها را از طریق یادبود مجازی متوفی انجام داد.

برخی از افراد نیز ممکن است به واسطه کسالت، بیماری، افزایش سن و یا هر دلیل دیگری نتوانند به صورت حضوری بر سر مزار عزیزانشان حاضر شوند. با ایجاد یادبود مجازی این افراد نیز می توانند ختم آنلاین قرآن و صلوات و همچنین فاتحه آنلاین را برای متوفی قرائت کنند. این کار می تواند هم برای عزیزان از دست رفته بسیار مفید باشد و هم خود عزیزانی که از طریق یادبود مجازی این کارها را انجام می دهند به آرامش درونی می رسند. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که یادبود مجازی می تواند هم برای رفتگان و هم برای بازماندگان بسیار مفید باشد.

ختم صلوات
ختم صلوات

 

آشنایی با روال کار

بسیاری از افراد دوست دارند یادبود مجازی برای عزیزان خود تهیه کنند، اما با روال کار آشنایی ندارند. برای این کار کافی است به یکی از سایت های مربوطه مثل سامانه رفتگان مراجعه نمایید. سپس می توانید به طور رایگان یادبود مد نظر را با وارد کردن اطلاعاتی که سامانه درخواست می کند، بسازید. بعد از اینکه یادبود مجازی ساخته شد، لینک مربوط به یادبود در اختیار شما قرار می گیرد. این لینک کمک می کند تا افراد بتوانند به صورت مستقیم وارد صفحه یادبود مربوطه شوند.

برای اینکه همه دوستان و آشنایان بتوانند از طریق سامانه، فاتحه آنلاین ارسال نمایند، می توان لینک یادبود را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. با توجه به حضور گسترده افراد در شبکه های اجتماعی، افراد زیادی از طریق این کار می توانند فاتحه آنلاین قرائت نمایند. ارسال لینک از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام و واتساپ امکان پذیر می باشد.

علت استقبال از سامانه رفتگان

یکی از دلایل استقبال عموم افراد از سامانه رفتگان، راحتی کار با این پلتفرم می باشد. برای ساخت یادبود و همچنین انجام سایر کارهای متفرقه، نیاز به دانش و تخصص خاصی وجود ندارد. همه افراد با هر سطح علم و دانش می توانند از این سامانه استفاده نمایند. از دیگر دلایلی که باعث استقبال افراد زیادی از این سامانه شده، امکان قرائت ادعیه های مختلف مثل دعای عهد، دعای مجیر، آیت الکرسی و... می باشد. هر کدام از دعاها دارای ثواب بسیار زیادی برای عزیزان از دست رفته می باشد. امکان پخش انواع دعاها با صدای مداحان مختلف و به نام کشوری باعث شده تا افراد بتوانند ارتباط بسیار بهتری با این سامانه برقرار کنند. این موضوع باعث شده تا از سراسر کشور افراد بسیار زیادی هم برای ثبت یادبود و هم برای قرائت فاتحه آنلاین سامانه رفتگان را انتخاب نمایند.