یادبود مجازی

شادروان آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه

رفتگان چشم انتظار هدایای ما هستند حتی با نثار یک صلوات
  • نام آیت الله عبدالله
  • نام خانوادگی نظری خادم الشریعه
  • نام پدر شیخ عبدالنبی
  • تاریخ تولد 1311/02/01
  • تاریخ وفات 1399/11/12
  • اطلاعات آرامگاه مازندران - ساری - جوار حسینیه بهرام اُتُر
  • آلبوم یادبود

درباره زنده یاد

این عالم ربانی که از چهارم بهمن ماه به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود و در تاریخ 12 بهمن 1399 در سن ۸۸ سالگی دارفانی را وداع گفت.


آیت الله نظری خادم الشریعه از شاگردان برجسته حضرت آیت الله بروجردی و امام خمینی(ره) بود که دروس فقه و اصول را به مدت هشت سال از محضر این بزرگان آموخت.

آن مرحوم از همان روزهای اولیۀ آغاز نهضت روحانیت شیعه در سال ۴۱ – ۴۲، جزو پیشتازان و پایه گذاران نهضت به ویژه در سطح مازندران بود. مسؤولیت هماهنگی علمای آن عصر مازندران با خیزش انقلابی حوزۀ علمیّه قم به رهبری مراجع عظام تقلید آن زمان مخصوصاً حضرت امام خمینی(ره)، تنظیم و امضاء اعلامیّه ها و بیانیّه ها و تلگراف اعتراض آمیز و روشنگر علیه دستگاه سلطنت که از طرف مدرّسین و بزرگان حوزه علمیّه قم صادر می شد، جهت دادن به فضلاء و طلّاب جوان و مبارز آن دوران حوزه تا پیروزی انقلاب، مشاوره و همکاری با بزرگان و زبدگان انقلاب از جمله فعالیت ها و اقدامات این عالم در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.

آیت الله نظری خادم الشریعه در سال های ۴۷ – ۴۸ شمسی بنا به دعوت علماء و مؤمنین شهرستان ساری و به جهت ضرورت امر تبلیغ و ارشاد و هدایت و پیگیری امر نهضت روحانیّت در ساری مستقر گردید. اقامۀ جماعت و پایه گذاری جلسات مذهبی مخصوصاً دهه غدیر از اثرات ماندگار او به شمار می رود.

آیت الله نظری خادم الشریعه در اوج کشتار‌ها و در بحبوحۀ انقلاب، پیام همبستگی مردم و عشایر سوادکوه را به محضر امام امّت در نوفل لوشاتوی پاریس رساند و امام راحل طی نامه‌ای از این امر تشکر و تقدیر خود را ابلاغ کردند.

او پس از اقامتی ۱۲ روزه در پاریس در روز ۱۲ بهمن ماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه و هفت در کنار امام و با پرواز انقلاب به ایران برگشتند.


یادبود را برای دوستان خود ارسال کنید

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند. آنها زندانی هستند و به کارهای نیک شما رغبت دارند. شما صدقه و دعایی به آنها هدیه کنید. (انوارالهدایه ص 115)

ختم قرآن صفحه ای

0 0 1

تعداد ختم های انجام شده : 0 بار

    دکمه ختم صلوات و فاتحه بصورت تکی

مشاهده متن صوت درحال پخش

نمایش همه

هیچ پیامی یافت نشد

کاربر عزیز برای ثبت پیام تسلیت، خاطره و دلنوشته خود برای این یادبود ابتدا از این لینک وارد شده و سپس پیام خود را ثبت کنید

نمایش همه هدیه دادن

هیچ اهدایی یافت نشد

انتخاب صوت درحال پخش


موقعیت آرامگاه

logo

یادبود زنده یاد شادروان آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه

QR Code
https://raftegan.com/memorial/rf-159

جهت مشاهده یادبود کد بالا را اسکن کنید.