یادبود مجازی

شهید فریدون (فرید) تعریف

رفتگان چشم انتظار هدایای ما هستند حتی با نثار یک صلوات
  • نام فریدون (فرید)
  • نام خانوادگی تعریف
  • نام پدر «محمد سعید»وفرشته
  • تاریخ تولد 1336/06/01
  • تاریخ وفات 1359/03/25
  • اطلاعات آرامگاه کردستان - سنندج - قبرستان عمومی پیر محمد
  • آلبوم یادبود

درباره زنده یاد

ازسنگر دانشگاه تا خط مقدم مبارزه با دشمنان

کبوتر خونین بال، شهید فریدون (فرید) تعریف فرزند «محمد سعید» سال 1336 در خانواده ای مذهبی در محله پیرمحمد شهر سنندج چشم به جهان گشود. دوران نوجوانی و مقدمات تحصیلی را در همان شهر گذراند و دوران دبیرستان را به دلیل شغل نظامی پدرش در مراغه و تهران ادامه داد. در دوران نوباوگی و نوجوانی کاملا به آداب منوربندگی درایت داشت بطوریکه با اینکه در سن تکلیف نبود و حدودا سن پنج و نیم سالگی بود مشغول انجام فرائض بود.

با اوجگیری انقلاب اسلامی او از موسسین انجمن های اسلامی دانشکده بود. با فراهم آوردن زمینه های سخنرانی و کار فرهنگی به تنویر افکار عمومی و عقیده اسلامی مردم پرداخت که نتیجه مبارزاتش در طلوع فجر 57 به نهایی پرثمر و سرچشمه کوثر پرفیض انقلاب اسلامی مبدل گردید.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از سوی دولت وقت به سمت مشاور ریاست جمهوری در امور سپاه و مردم منطقه کردستان منصوب گردد.

مزدوران اجنبی و منافقان کوردل با طرح برنامه ای این انسان پاک باخته را در روز جمعه 59.3.25 مصادف با سوم شعبان، سالروز میلاد امام حسین(ع) در تهران ترور کردند و خون سرخ وی را بر سرزمین ایمان و شهادت جاری کردندو پیکر مطهرش پس از تشییع، در قبرستان عمومی پیر محمد واقع در شهرستان سنندج به خاک سپرده شد.


یادبود را برای دوستان خود ارسال کنید

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند. آنها زندانی هستند و به کارهای نیک شما رغبت دارند. شما صدقه و دعایی به آنها هدیه کنید. (انوارالهدایه ص 115)

ختم قرآن صفحه ای

0 0 1

تعداد ختم های انجام شده : 0 بار

    دکمه ختم صلوات و فاتحه بصورت تکی

مشاهده متن صوت درحال پخش

نمایش همه

هیچ پیامی یافت نشد

کاربر عزیز برای ثبت پیام تسلیت، خاطره و دلنوشته خود برای این یادبود ابتدا از این لینک وارد شده و سپس پیام خود را ثبت کنید

نمایش همه هدیه دادن

هیچ اهدایی یافت نشد

انتخاب صوت درحال پخش


logo

یادبود زنده یاد شهید فریدون (فرید) تعریف

QR Code
https://raftegan.com/memorial/rf-10385

جهت مشاهده یادبود کد بالا را اسکن کنید.